počasie_dt

V Švédsku mali v utorok ráno mrazivých -30,3°C

U nás na Slovensku v utorok snežilo, kým vo Švédsku mali v utorok ráno veľmi mrazivých -30,3°C. V Oravskej Lesnej mali v utorok 30 cm snehu. Veľmi silné mrazy sa vyskytli severne od nášho územia.  

V stredu boli na Slovensku veľké rozdiely medzi teplotami. V Medzilaborciach bol len 1°C, kým v Slovenskom Grobe mali až 16°C. V sobotu bude postupovať studený front, no tesne pred ním sa rozfúka veľmi silný vietor v nárazoch do 120 km/h, v Nízkych Tatrách ojedinele až do 150 km/h. Dnes a zajtra bude v nižších polohách zamračené nízkou oblačnosťou alebo hmlisto, na horách a lokálne aj nižších polohách jasno až polojasno. Teplota bude závisieť od toho, či bude pekne slnečno alebo zamračené nízkou oblačnosťou alebo hmlisto. V prípade hmly bude iba od 3 do 8°C, v prípade pekného slnečného počasia bude od 8 do 13°C. Silné mrazy v utorok ráno priniesla do Švédska a Pobaltia, Grónska výš. V utorok mali v Oravskej Lesnej až 30 cm snehu. Grónska výš vznikla južne od Grónska. Po studenom fronte sa na začiatku budúceho týždňa ochladí na -2 až 5°C a v noci na -9 až -2°C, po fronte bude prevažne slnečno. Na budúci týždeň v stredu má opäť snežiť, v nížinách prechodne pršať. Minulú stredu ráno namerali v Liptovskej Tepličke -9,1°C.


Silný vietor podľa meteoinfo.skSilný vietor podľa shmu.skKomentáře k článkuVložte komentář


Jméno (požadováno)

Web

Příspěvek (požadováno)


Kolik dní má týden (slovy): (požadováno)

Náhodné fotografie

Náhodná fotografieNáhodná fotografieNáhodná fotografie

Poslední články

O mně

Dobrý deň, volám sa Matej Kleinedler. Zaujímam sa o počasie už od roku 2016. Takisto ako meteorólog si fotím fotografie v prírode. Dokonca som sa niekoľkými mesiacmi registroval na Meteoinfo.sk. Mám aj iné záľuby trebárs tenis, alebo hokej. Na Meteoinfo.sk prispievam s aktuálnym počasím, pred niekoľkými dňami som konečne dostal meteostanicu. A moje predpovede nájde na tejto adrese: http://meteoinfo.sk/stanice/936-detva-sidlisko/predpovede. Mám 11 rokov. Posledná aktualizácia bola 23.11.2017

Copyright © 2008 Vytvořeno službou Blogy, Počasí